24 października 2017, 21:21

Od lat konsekwentnie powtarzam gdzie mam coroczne plebiscyty na najlepszego piłkarza, niezależnie czy wygrywa Ronaldo czy Messi, i w tym roku ta nagroda też mi się nie przemieściła gdzieś wyżej. No bo tak patrzę na to jak kto głosował, i czym mam się podniecać? Że Messi zagłosował na drugim miejscu na Iniestę, który nie zawsze łapał się do składu? Że zdaniem kapitana Trynidadu i Tobago najlepsi na świecie byli w tym roku Buffon i Kante?

Że ci tępi kapitanowie i selekcjonerzy, a przynajmniej wielu z nich, nie kminią, że to nie jest gimnazjalny konkurs na to kogo w klasie najbardziej lubię i do kogo mam najwięcej sympatii, więc zagłosuję na kolegą z kadry albo z klubu? Że to konkurs na NAJLEPSZEGO PIŁKARZA NA ŚWIECIE w konkretnym okresie czasu? Bez podziału na sympatie?

Jak mam szanować plebiscyt, w którym głosuje dziennikarz z Wanuatu, który uważa, że Złotą Piłkę powinien dostać nie Ronaldo tylko Harry, kurwa, Kane…?

W tym roku zmroził mnie jednak inny szczegół. Otóż, na Lewego na 1-szym miejscu zagłosowały tylko dwie osoby. Kto? Dwaj Polacu. Nawałka, i selekcjoner reprezentacji Belize – niejaki Ryszard Orłowski.

I wiecie co do mnie dotarło? Że gdybyśmy podłożyli światu piłki konia trojańskiego, i gdybyśmy powysyłali z naszej Ekstraklasy albo czwartej ligi naszych trenerskich orłów ,,w świat”, i oprócz Belize poobsadzalibyśmy nimi stanowiska krajów, w których można zostać selekcjonerem za łapówkę w postaci reklamówki bananów, typu Kongo, Bahrajn, Bhutan, Burundi, Malediwy, Namibia, Samoa, Sierra Leone, i tak dalej, i tak dalej…

…to przy odrobinie szczęścia i motywacji, moglibyśmy dać Złotą Piłkę (czy jak to się tam teraz zwie) nawet Wawrzyniakowi.

Wyobrażacie sobie tę scenkę? Messi i Ronaldo szykują się do przemówienia i poprawiają grzywę, a tu nagle Kuba statuetkę odbiera i dziękuje rodzinie?

Tyle te nagrody są warte.

A Ronaldo i bez statuetek, mimo obecnej chujowej formy, faktycznie i bezsprzecznie był w tym roku najlepszym piłkarzem na świecie.

(free)

Warto zobaczyć także:

Dodaj komentarz